Vyberte stránku

O nás

Monika Tomíčková je vystudovaná právnička, odbornice na společenskou odpovědnost a spolupráci neziskovek s byznysem, máma dvou dospělých dětí, partnerka, nakladatelka a moderní bylinkářka.

Terezie Dubinová je kulturoložka, hebraistka, matka dvou dospívajících dcer, partnerka, spisovatelka, správkyně synagog, lektorka, vedoucí komise životního prostředí a astroterapeutka.

Jak jsme začali?

Hledali jsme inspirativní knížky bez omáčky, které by nám v životě pomohly. Dnešní člověk potřebuje zvládat život plný povinností, rychle se orientovat v množství informací a zároveň vnímat spokojenost a smysl svého bytí. Inspirovala nás skvělá lektorka, moderní vzdělaná spisovatelka a žena s mimořádnými schopnostmi Inelia Benz. Na univerzitě v Dublinu vystudovala komunikaci, kterou považuje za klíčovou pro svoji práci. Jako praktická matka čtyř dětí zásadně učí a mluví jen o tom, co sama prožila a zvládla.  Své znalosti a zkušenosti předává srozumitelně a jednoduše a představuje pro nás sexy kombinaci moderní spirituality a racionalityChtěly jsme, aby její knihy byly k dostání i v češtině, a nezapadly v moři esoterické literatury. 

A tak přišel nápad zapojit naše rodiny, kamarády, kolegy i širší veřejnost a vydat její první knížku s pomocí crowdfundingu. (Crowdfunding je moderní forma financování a spolupráce, kdy na výslednou částku se skládá po malých příspěvcích celá veřejnost.)

Cílovou částku potřebnou pro výrobu prvních 1500 ks jsme získali již během prvního týdne měsíční crowdfundingové kampaně! Naše první kniha Jsi Čaroděj/ka? tak mohla vzniknout díky podpoře více než dvou stovek podporovatelů a nadšenců.

Jaké knihy vydáváme a proč?

Naše knížky inspirují a nabízejí nový pohled na témata často tabuizovaná či zkreslená jako jsou mateřství, (ne)plodnost, ženský cyklus, ženské archetypy, stereotypy v partnerství, patriarchát a matriarchát, duchovní průvodci a svobodná vůle, magie, esoterie, rituály, intuice a mimořádné schopnosti a mnoho dalších.

Podporují každého, aby si našel svoji vlastní cestu a originální řešení svých problémů sám v sobě. Aby přestal hledat neustále nové metody a spoléhat na to, že to někdo jiný ví lépe než on sám. 

Vydáváme jen to, co jsme samy četly a co nám funguje.

Proč bych měla číst zrovna vaše knihy a ne chodit do skupinové terapie nebo svépomocné skupiny, nebo do kostela?

Dnešní moderní žena je samostatná, potřebuje mít život pevně ve svých rukou a rozumět sama sobě, svému tělu. Nemá času nazbyt, potřebuje praktické, srozumitelné a kvalitní informace od žen, které už v situacích, které ona řeší, byly a úspěšně je zvládly. Tím získává podporu a pocit, že na “to” není sama. Takové informace a podporu dostane v našich knihách.

V čem vynikáme?

Knihy samy píšeme nebo překládáme, abychom zajistily kvalitní a přesný obsah. 

Svoje autory osobně známe. 

Využíváme moderní způsob financování, tzv. crowdfunding (společné financování). Díky tomu se na vzniku našich knížek podílí naše rodiny, přátelé, kolegové i široká veřejnost.

Jsou naše knihy jen pro ženy?

I pro muže. Když jsme připravovali knížku Jsi Čaroděj/ka?, tak její autorka Inelia chtěla, aby bylo jasné, že je to knížka pro ženy i muže. Proto jsme si hodně pohráli s její obálkou a názvem. Je pravda, že většina našich čtenářek jsou ženy, ale máme také mnoho mužských čtenářů. A to nás těší!

Naše mise

Věříme, že je třeba překonat stereotypy a vzorce či programy, ve kterých jsme po staletí či spíše tisíceletí žili a které diktovaly ženám, co mají či nemají dělat a jak se mají chovat.

Věříme, že naše knihy pomohou lidem zjistit, že nepotřebují návod na život, protože už ho dávno mají.

Věříme v sílu spolupráce a vzájemné podpory.

V médiích

Pomohlo by nám vědět, že máme na co navazovat, říká autorka knihy Kořeny ženské spirituality

Rozhovor s hebraistkou Terezií Dubinovou je krátké zastavení na cestě návratu ke kořenům moudrosti ženské spirituality. Moudrosti, která se tvoří a sílí společným sdílením pocitů, myšlenek, názorů, meditací a nasloucháním duši i tělu. A předáváním této moudrosti mužům.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

ZRANĚNÁ KOLEKTIVNÍ PAMĚŤ ŽEN

Termín židovský feminismus může stále působit jako paradoxní spojení. Tím, že ženy vstoupily aktivně do interpretace biblických textů a v posledních letech začaly být také veřejně ordinovány na rabínky, se v judaismu začíná pozvolna obnovovat ženský princip.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

O dospělosti, mateřství a klíči k duši

Terezie: Mnoho lidí v naší společnosti na něco stěžuje. Mají pocit, že se mají špatně. Jde ovšem o zkreslený pohled: kdo vycestoval, mnohdy pozná, jak se máme výborně a jaké jsou výdobytky bohaté evropské společnosti. Přitom ta stojí na hodnotách předpokládajících dospělou mentalitu, na lidech, kteří např. solidárně přispívají do sociálního systému, a nikoli na těch, kteří se ho snaží různě oklamat a obejít. Eva: Součástí dětské mentality je už to, že si stěžujeme.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

Fyzioterapie je obor, který se snaží vracet lidi do života, tím, že pečuje o funkčnost a spokojenost těla. „Pro mě se nejzajímavějším odvětvím stalo tělo ženy,“ říká fyzioterapeutka a maminka dvou dětí Radka Tomášková. Zvolila si cestu gynekologie, porodnictví a neplodnosti. „Potkala jsem moudrou a zkušenou školitelku metody Ludmily Mojžíšové, paní Hanu Volejníkovou. Díky ní o sobě dnes mohu říci, že jsem fyzioterapeutka pro ženy,“ pokračuje Radka.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

Den co den se setkává s ženami, které touží po miminku, ale … z různých důvodů se jim nedaří. Ať jsou to ženy s gynekologickým problémem nebo zcela zdravé, stojí před nimi cesta, na kterou se hodí vykročit s průvodcem…

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

Magie, totiž spolupráce s energií tvoření, je jen jedna – a záleží na našem záměru, úmyslu a stupni poznání, zda je podporující, či škodící. Jak došlo k tomu, že slovo magie, čarodějnictví, čarodějnice a čarodějka jsou vnímány negativně? Slovy Inelie Benz, jde o úspěšné kulturní, společenské a náboženské naprogramování, zapomenutí naší podstaty a našich možných schopností a dovedností.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

Spolupracujeme

Zuzana Zońová

Zuzana Zońová

Fotografka

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

zuzanazonova.com

Zuzana Zońová

Zuzana Zońová

Fotografka

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

zuzanazonova.com

Zuzana Zońová

Zuzana Zońová

Fotografka

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

zuzanazonova.com